znaczki tur

Od 18 października w biurze LOT Kujawy dostępne są w sprzedaży dwa Znaczki Turystyczne: Park Solankowy oraz Bazylika Mniejsza Imienia NMP. Inowrocław dołączył tym samym do grona znaczkowanych miejsc turystycznych. Jest to unikatowa inicjatywa kolekcjonerska. Znaczek Turystyczny to okrągły, drewniany krążek o średnicy 60 mm i grubości 8-10 mm. Awers i rewers przeważnie jest taki sam (choć np. Znaczek Bazyliki Mniejszej Imienia NMP ma na rewersie logo Szlaku Piastowskiego). Znaczek Turystyczny jest pamiątką z naturalnego materiału - drewna, bez użycia barwników, farb, lakierów, jest w 100 % ekologiczny. Składa się z trzech elementów: samego znaczka, karteczki i naklejki. Stanowi wyjątkową propozycję dla kolekcjonerów, w porównaniu z innymi w większości prefabrykowanymi produktami. Produkowany jest ręcznie, każda sztuka jest wyjątkowa. 

Grafika jest swego rodzaju dziełem sztuki, wypalana jest w wysokiej temperaturze przy pomocy metalowej, grawerowanej matrycy. Poprzez silny nacisk matryca wypala w drewnie plastyczny wizerunek, który jest bardzo trwały i odczuwalny także przy dotyku.

Kolekcjonerzy uczestniczą w grze. Każdy, komu uda się zebrać 10 kolejnych numerowanych znaczków, otrzymuje okolicznościowy Znaczek Kolekcjonera. Dodatkowo prowadzony jest ranking kolekcjonerów.

Znaczki dostępne są w 20 krajach z całego świata w największych atrakcjach turystycznych.

Znaczek Turystyczny przedstawia miejsce, do którego dotarł turysta. Jest pamiątką i potwierdzeniem pobytu. W żadnym innym miejscu nie można kupić takiego znaczka. W Polsce jak dotychczas wydano prawie 900 Znaczków. Zapraszamy wszystkich kolekcjonerów nie tylko do zakupu inowrocławskich Znaczków, ale i innych produktów w siedzibie biura lot Kujawy przy ul. Solankowej 77 w Inowrocławiu. Zapraszamy wszystkich serdecznie z turystycznym pozdrowieniem.

http://www.znaczki-turystyczne.pl/aktualnosci/17-10-2019-a3532