Warto zajrzeć na odnowiony Rynek oraz główny deptak, czyli ulicę Królowej Jadwigi. Spacerując wokół głównego placu i promenadą można zobaczyć kilka starych kamienic (np. budynek poczty), pomnik Królowej Jadwigi (tej, co przepowiedziała klęskę Krzyżakom), podświetloną fontannę czy charakterystyczne figurki żaczków, które wskazują nam najciekawsze atrakcje w Inowrocławiu.  Znajdziecie je wszystkie? Podpowiadamy: w mieście jest pięć takich metrowych rzeźb. Przy Rynku na pasażerów czeka zabytkowy tramwaj. Inowrocławska bimba niestety już nikogo więcej nie przewiezie, ale przypomina stare dobre czasy, kiedy tramwaje kursowały po mieście.

centrum ino 1

centrum ino 2

Jednym z najcenniejszych zabytków w mieście jest romański kościół z XII wieku: Bazylika Mniejsza im. Najświętszej Maryi Panny. Na zewnętrznych ścianach znajdziecie płaskorzeźby przedstawiające ludzkie, ale też diabelskie maski. Podobno miały one chronić miejsce przed złymi duchami. Jeśli lubicie odwiedzać zabytki sakralne i cenicie gotycką architekturę to zajrzyjcie też do kościoła św. Mikołaja.

centrum ino 3

Potrzebujcie zregenerować się po całym dniu zwiedzania? Wybierzcie się do Termy Inowrocławskiej. Kąpiel w kameralnych basenach wypełnionych wodą chlorkowo-sodową odpręża, łagodzi zmęczenie po intensywnym wysiłku i ma mnóstwo jeszcze innych zdrowotnych zalet. Hydromasaż działa prawdziwe cuda!  W przyjemnie ciepłe dni rozsuwany jest dach nad basenem, dzięki czemu można się tu kąpać pod gołym niebem. Godzinny bilet wstępu do termy kosztuje 15 PLN dla osoby dorosłej, za bilet ulgowy zapłacimy 10 PLN.

centrum ino 4

Inowrocław to nie tylko miejsce, do którego warto przyjechać, by się zrelaksować. To dobra baza wypadowa na wycieczki po Kujawach. Co ciekawego warto zobaczyć w okolicy Inowrocławia? Szukaj w innych artykułach.

 artykuł w ramach projektu "dobre relacje wzmacniają konstelacje". źródło: wszedobylscy.com